בניגוד לדעה המקובלת, עלות החומרה של מצלמות אבטחה לבית היא בשום אופן לא הסעיף העיקרי ברשימת ההוצאות עבור מערכת מיגון ראויה לבית המגורים שלכם. מרכזיה (15-20 אלף ש"ח), מערכת הקלטה (3500-5000 ש"ח) ובעיקר שירותי אבטחה 24 שעות ביממה (יותר מ-2000 ש"ח בממוצע לחודש) גורמים להשקעה החד פעמית ברכישת מצלמות אבטחה ראויות לשמן להתגמד אל מול החישוב הכללי. 

עם זאת, כיוון שבמרבית המקרים יש צורך ב3-4 מצלמות אבטחה לפחות, לעיתים קרובות (במיוחד במידה והבית כבר עומד על תילו) מצלמות אבטחה אלחוטיות, ריכזנו בעבורכם

את המאפיינים של מצלמות אבטחה לבית לפי מגוון טווחי מחירים.
  • 1500 ש"ח, פלוס מינוס 300 ש"ח, כולל התקנה ומע"מ- בטווח מחירים זה תוכלו לרכוש מצלמות אבטחה לבית, כאשר הכוונה היא לביטוי כפשוטו- מצלמות אבטחה לפנים הבית. מצלמות בטווח המחירים הזה נוטות להיות באיכות לא גבוהה במיוחד, אם כי לאחרונה הסטנדרט עבר לצילום צבע ויכולת הפרדה גבוהה יחסית של מעל ל-5 מיליון פיקסל.
חשוב להבין שמדובר בציוד רגיש ושביר יחסית. מצלמות אבטחה בטווח המחירים הזה אינן עמידות בתנאי סביבה מינימאליים (אפילו קרינת שמש חזקה, שלא לדבר על גשם, לחות, קור וחלודה), ולכן אינן מתאימות כלל להתקנה מחוץ לבית.
  • כ-2000-3500 ש"ח יעניקו לכם את המקבילה החיצונית של המצלמות הפשוטות הנ"ל. הפעם עם עמידות הרבה יותר טובה לתנאי הסביבה החיצוניים. האופטיקה עדיין ממשיכה להיות בסיסית- עדשת חצי אינץ', רגישות בסיסית (לא מתאים לתנאים ללא תאורה מלאכותית), ללא זום או הרחבת זווית. המחיר כולל ספק כוח נפרד, אולם במידה ותרצו מצלמת אבטחה אלחוטית באמת- תזדקקו לסוללות. אלו (יחד עם העלות הנוספת של המשדר) יעלו את המחיר בכ-100-250 ש"ח, וידרשו החלפה כל שבועיים עד חודש וחצי. היתרון- אין צורך בחיווט, וניתן להציב גם בזוויות מרוחקות של החצר.
  • כ- 5000 ש"ח – אלו הן המצלמות האיכותיות יותר, בייחוד מבחינת אופטיקה ורגישות. הסכום הזה יאפשר לכם זוויות צפיה רחבות יותר, ומה שהרבה יותר חשוב- רגישות גבוהה מאוד, שתאפשר הקלטה ואיכות תמונה סבירה גם בתנאי תאורה מינימליים- לדוגמא פנס רחוב בודד, כניסת הבית במהלך הלילה וכו'.
  • יותר מ-10 אלף- המחיר הזה מוצדק במקרה של "גאג'טים" כמו זרוע הכוונה אלקטרונית, רגישות לאור מינמאלי (או אפילו צילום אינפרא אדום) וכדומה. לרוב אין צורך בציוד כה מתקדם במקרה של מצלמות אבטחה לבית.

כמובן שאין דין מאה כדין פרוטה, והאיכות של מצלמות אבטחה מן הצד היקר יותר של הסקאלה מבטא איכות צילום ויכולת שליטה שאין להשוות לסוג הנפוץ יותר של מצלמות אבטחה לבית. עם זאת, במידה ואכן תנאי התאורה מאפשרים זאת, בהחלט ניתן להסתפק בשתי הקטגוריות הראשונות שהצגנו.